Peruánska maca: Maca je zázračná plodina pre ženskú plodnosť, pokojnú menopauzu a vyrovnaný hormonálny systém ako z inej planéty

Na prvý pohľad nenápadný plod, ktorý sa podobá našej repe, ktorú dobre poznáme. Avšak ak si ju pozrieme detajlnejšie je jasné, že sa jedná o úžasný poklad, ktorý pomáha nielen nám ženám! Hovoríme o rastline, ktorú poznáme pod menom maca (Lepidiummeyenii). O akých pozitívnych účinkoch na zdravie ženy hovoríme pri Mace?

Maca peruánska a jej zázračné korene

V Peru je už od nepamäti tradičnou súčasťou stravy i prírodného liečiteľstva. Má tak jedinečné zloženie, že by sa bez preháňania dalo povedať, že sa jedná o jednu z najvýživnejších rastlín na svete! Koreň Macy má v sebe koncentrované veľké množstvo výživných látok a zložiek. Samozrejme aj ostatné časti rastliny sú veľmi výživné, avšak tou hlavnou časťou ktorá sa konzumuje a využíva je práve koreň.

7 výhod užívania Maca Fresh Women, ktoré sú podporené moderným výskumom

Jej zloženie pripomína energeťák bohov

Zložením je Maca super potravina, ktorá je doslova zásobárňou a koncentrátom výživných látok. Samotná jej skladba je unikátom kde nájdete veľa vitamínov (A, B1, B2, B6, C a E), stopové množstvo železa, vápnika, medi, zinku, horčíka, draslíka, sodíka a jódu. Koreň macy peruánskej obsahuje tiež veľké množstvo aminokyselín a mastných kyselín (kyselinu linolénovú, palmitinovou, oleinovou, laurovou, stearovú). Steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), triesloviny, bielkoviny, uhľohydráty a vlákninu.

maca-1

Účinky macy peruánskej sú svetoznáme asi aj v iných galaxiách

Skrátene a zrýchlene nasledujúci zoznam ukazuje presvedčivé účinky macy, ktoré sú veľmi všestranné a asi známe aj v iných galaxiách. A ako konkrétne pomáha ženám? Hlavne:

1. Problém otehotnieť - Neplodnosť

Maca sa odporúča ženám, mužom a párom pri ťažkostiach s neplodnosťou. Podporuje, harmonizuje a stimuluje sexuálne funkcie, pomáha pri ťažkostiach s erekciou, zvyšuje libido a celkovo tiež zvyšuje počet a pohyblivosť spermií. Taktiež pomáha pri najrôznejších dysfunkciách pohlavných orgánov.

2. Problém s prechodom - menopauza

Maca vyrovnáva hormonálnu hladinu v tele (zvyšuje hladinu estrogénu) a znižuje symptómy klimaktéria (návaly tepla, nespavosť).

3. Problém s menštruáciou

Keďže maca pôsobí kladne na hormonálnu hladinu, celkovo harmonizuje aj menštruačný cyklus. Pomáha pri nepravidelnej menštruácii a pri anémii, ktorá hrozí ženám pri veľmi silnej menštruácii. Celkovo pôsobí upokojujúco pri bolestivej menštruácií.

Tu si viete pozrieť skúseností zákazníčok s Maca Fresh Women

Je toho však oveľa viac:

  • je to skvelý antioxidant, zbavuje škodlivých radikálov, prečisťuje telo a tiež krv,
  • pomáha pri osteoporóze,
  • pozitívne ovplyvňuje fyzické a duševné zdravie,
  • zmierňuje stres,
  • podporuje vitalitu a vytrvalosť,
  • pomáha pri nespavosti,
  • podporuje pamäť a koncentráciu,
  • zlepšuje funkciu imunitného systému,
  • zrýchľuje regeneráciu svalov a podporuje rast svalovej hmoty,
  • omladzuje organizmus a celkovo zmierňuje príznaky starnutia.

 

maca-2

Vráťme sa však ešte na chvíľku k jej hlavným prínosom

Zvyšuje pravdepodobnosť počatia a zároveň posilňuje psychickú odolnosť a pôsobí pri duševnej vyčerpanosti a stresu, ktorý je bohužiaľ sprievodným faktorom pri snahe o dieťa.

Jej účinky na plodnosť potvrdzujú aj niektoré výskumy. Bola napríklad vykonaná štúdia na laboratórnych myšiach, ktorým bol podávaný prášok z Macy. Samičkám dozrieval väčší počet vajíčok, u samcov sa zase výrazne zvýšil počet spermií.

V inej štúdii zase tablety s práškom z Macy užívali muži, ktorí po štyroch mesiacoch vykázali vyšší objem spermy aj vyššiu pohyblivosť spermií, pritom ich stav hormonálnej hladiny zostal nezmenený.

Uskutočnené štúdie naznačujú, že tento takmer zázračný koreň pomáha s ochranou našich kostí a je všeobecne známe, že sa so zvýšeným rizikom osteoporózy stretávajú práve ženy po menopauze. Tým môže Maca pomôcť aj so znížením krvného tlaku.

Pozrieť Maca Fresh Women

A ešte trochu „vesmírneho“ info o Mace

Maca má aj ďalšie účinky, ktoré oceňujú hlavne ženy. Patrí medzi ne už spomínaná pomoc s úpravou menštruačného cyklu, ale aj zvládanie prejavov menopauzy, ako sú návaly horúčavy, nočné potenie alebo podráždenosť.

Hoci sa nejedná o hormón a v Mace nenájdeme fytoestrogény ani látky podobné hormónom, vďaka alkaloidom, ktoré obsahuje, podporuje práve hormonálnu rovnováhu. Dokáže regulovať orgány s vnútornou sekréciou (hypofýza, hypotalamus, nadobličky alebo pankreas) a pôsobením na ne podporuje produkciu potrebných hormónov, čím zaisťuje vyrovnanú hormonálnu hladinu a celkovo tak pôsobí na hormonálny systém.

Veľmi obľúbená je tiež u športovcov, ktorým pomáha dostať sa do kondície. Urýchľuje tiež regeneráciu organizmu po športových výkonoch.Ide o akceptovaný doping.

Unikátny takmer „mimozemský“ produkt Maca Fresh Woman

maca-fresh-woman

To, že koreň z Macy konzumujú ľudia už viac ako 5 000 rokov, je nesporným dôkazom o jej blahodárnych komplexných účinkoch na naše telo i myseľ. Tiež to svedčí o tom, že sa jedná o prospešnú rastlinku, ktorá má univerzálne použitie a žiadne nežiaduce účinky.

Najmodernejšími spôsobmi podporovaných vedeckými inštitúciami a s dlhoročnými skúsenosťami s peruánskou macou sme spojili do jedného unikátneho produktu pre ženy 3 jedinečné rastlinné výťažky. Vytvorili sme tak cielene zameraný produkt prinášajúci symbiózu, rovnováhu a efektívnu účinnosť pre plodnosť, menopauzu, menštruáciu a celkovo vitálny ženský organizmus. Jedinečná skladba v sebe zahŕňa: Macu, WildYam a Lucernu siatu.

Wild Yam harmonizuje hormonálny systém a je používaný na celkovú vitalitu. WildYam ako rastlina je využívaná v období klimaktéria, u ktorého prispieva k zmierňovaniu nepríjemných pocitov a vnemov.

WildYam napomáha optimalizovať: negatívne príznaky menopauzy (zmeny nálad, potenie, návaly, bolesti), menštruačné bolesti (bolesť v podbrušku, kŕče), silné menštruačné krvácanie, bolesti v prsníkoch, menštruačný syndróm, nepravidelnú menštruáciu, únavový syndróm, hormonálnu nerovnováhu.

Lucerna (Alfalfa) má vplyv na zdravie našich vlasov a nechtov. Podporuje metabolizmus, čo môže mať pozitívny vplyv na riadenie hmotnosti. Tradične sú známe jej osviežujúce účinky na organizmus, pomáha pri vyčerpaní a prináša vitalitu. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Lucerna podporuje ženské sexuálne zdravie.

Lucerna siata: podporuje imunitný systém, chráni bunky,prevencia vzniku niektorých druhov rakoviny antiseptické a detoxikačné účinky, odkysľuje organizmus, upravuje pH, močopudné účinky, odvodňuje a prečisťuje močové cesty, pomáha uvoľňovať kyselinu močovú z organizmu, prevencia a liečba Dny, artritídy a reumy, podporuje trávenie a pravidelnú stolicu, urýchľuje metabolizmus a chuť do jedla, odstraňuje bolesti brucha, plynatosť a kŕče, podporuje tvorbu kostného a kĺbového tkaniva, prevencia a liečenie Osteoporózy, prečisťuje a podporuje funkciu pečene.