Potvrdené účinky peruánskej rastliny MACA

Podľa lekárskej štúdie z roku 1998 ktorá bola publikovaná v roku 2000 v odbornom lekárskom časopise Urology má MACA veľmi pozitívne účinky na:    

Myseľ - zlepšuje stav mysli. Zvyšuje sa hladina DHEA (materinský hormon).

Úzkosť - maca zlepšuje stavy úzkosti už za niekoľko dní užívania.

Sexualitu – zvyšuje libido, sexuálna túžba narastá v  priemere o 180 % v porovnaní s placebo skupinou. Hladina hormónov pritom ostáva neovplyvnená. Až dvojnásobne zvyšuje počet spermií a tiež efektívne a priaznivo pôsobí na ich kvalitu.

Stres – znižuje hladinu stresu, redukuje stupeň apatie mysli a navodzuje lepšie reakcie mysle na stresové situácie.

Výživu - maca má dôležitý vplyv na tvorbu energie a tento efekt sa dáva do súvislosti s priaznivým pôsobením Macy na hladinu ľudského rastového hormónu. Energii zvyšuje tím, že pôsobí na metabolizmus tukov a efektívne podnecuje rýchlosť ich spaľovania. Nespôsobuje uvoľňovanie jódu do moču ako je to u syntetických prípravkov..

Svaly – napomáha regenerácií a nárastu svalovej hmoty, čo je vďaka jej zloženiu - kombináciou bielkovín, carbohydrátov a zmesi mastných kyselín.

Krv - liečba Macou pôsobí na znižovanie diastolického krvného tlaku, neovplyvňuje srdečnú frekvenciu ani arteriálnu saturáciu kyslíkom, nemení sa krvný obraz ani hematokrit. 

peruánska maca

Štúdia bola vykonaná pod dohľadom Dr. Qun Yi Zhenga a jeho kolegov z PureWorld Botanicals. Urobili komplexný a podrobný laboratórny rozbor zloženia maci. Analýza potvrdila:  že obsahuje 10 % bielkovín, 60 % carbohydrátov a zmes mastných kyselín. Čo je však zaujímavé je objavenie dvoch nových skupín zlúčenín, macamidy a macaeny a tieto sú v plnej miere zodpovedné za zvýšenú sexuálnu aktivitu, pre užívaní Maci. Následna potom bol tento objav overovaný v sérií experimentov na zvieratách a výsledky boli prekvapujúco pozítívne. Testy boli publikovaná tiež v v odbornom lekárskom časopise Urology. Pokusní hlodavci dostávali purifikovaný extrakt z Macy, ktorý obsahoval koncentrát macamidov a macanaeov a bola zaznamenaná zvýšená energia a životná sila, hlodavci sa prejavovali zvýšenou sexuálnou aktivitou v porovnaní sa skupinou hlodavcov, ktorí nedostávali macamidy a macaeny. 

Lepidium meyenii - MACA – peruánska rastlina, presnejšie,  spracovaná účinná látka (prášok, gelanitized, fresh) v kapsuliach, bola podávaná dospelým mužom, ktorí boli v relatívne dobrom zdravotnom stave.

Ďalšia štúdia v rokoch 2000-2001 bola pripravená za účelom, preukázania účinnosti Lepidium meyenii (maca) na mužskú erekciu, potenciu, hormonálny systém, sexuálne chovanie na fyzické zdravie a stres, zvýšenie energie, na červené krvinky a celkovo na výživu potrebnú k vitálnemu zdraviu.

Do štúdie boli zapojení muži najproduktívnejšieho veku a to od 20 do 40 rokov. Bola urobená náhodná skúška, kde jedna skupina dostávala kapsule s Maca a druhá skupina len placebo. Štúdia prebiehala takmer cely polrok a to v dobe od decembra 2000 do mája 2001 a robehla na Peruvian University Cayetano Heredia na katedrou Sciences and Philosophy and Instituto de Investigaciones de la Altura (Institute of Highlands Researches).

Štúdia len potvrdila už získane poznatky z predchádzajúcich skúmaní účinkov rastliny Maca:

  • zlepšuje stav mysli
  • znižuje úzkosť a stres
  • zdokonaľuje reakciu na stres
  • zvyšuje hladinu androgenov
  • zlepšuje libido a sexuálnu túžbu
  • zvyšuje počet a zlepšuje aktivitu spermií

 

MACA FRESH WOMAN

Unikátny produkt zostavený špeciálne pre ženy, ktoré chcú podporiť svoju sexualitu, fyzické a psychické zdravie a alebo chcú zmierniť nepriaznivé príznaky spojené s menopauzou. MACA FRESH WOMAN je  obohatená o ďalšie dve výnimočné byliny.

Zloženie:

Maca extrakt (Lepidium meyenii) 900 mg
Lucerna siata (Medicago sativa) extrakt 300 mg
Wild yam (Dioscorea villosa) extrakt 90 mg

maca-fresh-woman

kupit-button

MACA FRESH ENERGY

Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov i ženy, ktorý chcú dodať svojmu telu energiu, chcú zlepšiť svoje intímne zdravie, podporiť sexualitu a urobiť niečo pre svoje psychické a fyzické zdravie a pohodu.MACA FRESH ENERGY je  obohatená o ďalšie dve výnimočné byliny.

Zloženie:

Maca extrakt (Lepidium meyenii) 750 mg
Guarana extrakt (Paullinia cupana) 300 mg
Kofein 200 mg

maca-fresh-energy

kupit-button

Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zlepšiť svoj sexuálny výkon, erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.MACA FRESH MAN je  obohatená o ďalšie dve výnimočné byliny

Zloženie:

Maca extrakt (Lepidium meyenii) 750 mg
L-arginin 450 mg
Tribulus terrestris extrakt 150 mg

maca-fresh-man

kupit-button

feromony